Dragon Ball Wiki
Cui
CuiPierwszy żołnierz na usługach międzygalaktycznego tyrana, Freezera, którego mamy okazję poznać. Stacjonuje na planecie Freeza nr 78 na którą po klęsce na Ziemi przylatuje Vegeta by zregenerować rany. Prawdopodobnie został oddelegowany by pilnować jego poczynań po obudzeniu, w każdym razie między tymi bohaterami panuje nieskrywana niechęć której konkretnych źródeł trudno się jednak doszukać. Gdy Saiyanin budzi się w pełni sił i zastanawia się nad podjęciem następnych kroków drogę zastępuje mu Cui.

Wygląda dość specyficznie, fioletowa skóra, dwa wielkie otwory na głowie zastępujące małżowiny uszne oraz brak nosa nadają mu dziwacznego, nieco komicznego wyglądu. Odziany jest on w typowy pancerz bojowy, a także wyróżniające się buty o łagodnie zielonkawym zabarwieniu. Zaczepia Vegetę wyśmiewając jego porażkę na Ziemi, a także, by pognębić swojego znienawidzonego rywala, informuje, iż Freeza dowiedział się o Smoczych Kulach poprzez transmisję scoutera i wyruszył na Namek by zdobyć Kule, a dzięki nim wieczne życie. Vegeta postanawia otwarcie sprzeciwić się jego zamiarom i nim Cui jest w stanie go powstrzymać, dobiega do kapsuły kosmicznej i wyrusza w podróż na Namek.

Cui informuje Vegetę o zamiarze zdobycia Smoczych Kul przez Freezera.

Cui rusza w pogoń za saiyaninem, w międzyczasie otrzymując od Freezera rozkaz zlikwidowania buntownika. Gdy przylatuje na Namek szybko lokalizuje Vegetę i wierząc w odczyty scoutera informujące go o posiadaniu znacznie większej mocy bojowej atakuje saiyanina. Okazuje się to być jego zgubą, Vegeta, po walce z Son Goku, nauczył się kontrolować swój poziom mocy, a krytyczne rany jakie odniósł wyzwoliły w nim większą moc. Gdy skaner Cui'ego wybucha, próbuje on przekonać swojego oponenta by darował mu życie, a ten w podzięce wspomoże jego rebelię przeciwko Freezerowi. Vegeta nie zamierza jednak zawierzać swojemu dawnemu rywalowi.

Cui próbuje przekonać Vegetę do współpracy przeciwko Freezerowi.

W akcie desperacji, Cui udaje, że widzi za plecami saiyanina swojego pana i gdy ten odwraca się by to sprawdzić, wypuszcza kanonadę pocisków ki, które niszczą cały teren. Na jego nieszczęście, Vegeta był dostatecznie szybki by uciec poza pole rażenia jego ataków. Cui wzbija się w powietrze i próbuje uciec, lecz saiyanin dogania go i używając swojej ki niszczy jego ciało na drobne cząsteczki.

Cui zostaje unicestwiony przez Vegetę.

Cui jest postacią pojawiającą się zaledwie w dwóch epizodach, siłą rzeczy jego charakterystyka nie może być rozbudowana. Dokonując krótkiego podsumowania, można powiedzieć, że posiada cechy typowe dla żołnierzy Freezera, jest arogancki, uwielbia wykorzystywać swoją pozycję do uzyskania korzyści względem słabszych, a przyparty do muru nie zawaha się przed uczynieniem żadnej niegodziwości aby tylko uratować skórę.

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie